Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Licitatii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Licitatii

Buna ziua,
Ma intereseaza legislatia din domeniul licitatiilor, mai exact daca exizta reglementari in care se specifica clar ca institutiile publice sunt obligate sa organizeze licitatiii, m-ar interesa sa citesc articolele referitoare la acest subiect, insa nu stiu unde sa le gasesc.

Multumesc!
OG 34/2006
Legislatia o gasiti in principal pe site-ul www.e-licitatie.ro.
Dar ca punct de plecare va recomand OUG. nr.34/2006, privind atribuirea contractelor de achiziţie publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice şi a contractelor de concesiune de servicii, precum si HG. nr.925/2006 privind aprobarea normelor metodologice de aplicare a OUG. nr.34/2006.