Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzari legume, cum se procedeaza?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzari legume, cum se procedeaza?

buna seara daca nu deranjez as dori sa incep sa vand fructe legume pe piata care sant primii pasi daca este convenabil sa cumpar en gros si sa vand cu amanuntul ce acte sant necesare si cati bani miar trebui pt inceput este cineva din zona vrancea pe care sal pot contacta multumesc frumos

Va puteti autoriza la registrul comertului ca pfa, platitor de venit in sistem real. Cam 250 lei pentru autorizare. Apoi vedeti si cat costa taxa de taraba in piata unde veti inchiria locul de vanzare.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
multumesc mult