Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate dupa salar minim
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate dupa salar minim

Buna! Daca puteti va rog sa-mi ajutati cu un raspuns.
Am 37 ani inpliniti cu o vehime in munca de 19 ani din care6 in gradul 2.
Angajat cu salar minim!!! Ce suma o sa am (pensie de inv.) graul 3...
Multumesc anticipat!!!!!
jonastibi, utilizator
Nu poate nimeni sa va calculeze pensia fara programul casei de pensii si fara datele de salarizare din fiecare luna lucrata de dvs.
Ultimul salar pe hartie brut 840 intreb doar aproximativ,oricum multumesc!
Veti primi indemnizatia minima pentru pensionari de 350 de lei.
Punctajul mediu anual va fi:
-Fara stagiu potential aproximativ 0,25
-Cu stagiu potential 0,4

0,25x762,1=191 lei decembrie 2013
0,25x790,7=198 lei ianuarie 2014

0,4x762,1=305 lei decembrie 2013
0,4x790,7=317 lei ianuarie 2014

Cand veti primi decizia,postati punctajul mediu anual(daca vreti).
Mersi pt raspuns revin dupa decizie!!!