Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare Revisal

Cum se completeaza corect partea cu veniturile salariale:
1) la rubrica cu salariul, se trece salariul brut (tarifar+sporuri) si in rubrica de sporuri se detaliaza sporurile?
sau
2)se trece doar salariul tarifar si sporurile defalcate la rubrica de sporuri, se aduna automat la valoarea trecuta mai sus la rubrica de salariu?
2)
Se trece salariul de incadrare brut si separat sporurile prevazute in c.i.m.
Depinde daca lucrati in sectorul bugetar sau in cel privat. In revisal se inscrie salariul de baza brut, iat la rubrica sporuri se inscriu sporurile si indemnizatiile ca procent sau ca suma fixa.
In sectorul bugetar sunt unele sporuri incluse in salariul de baza, iar in acest caz se vor inscrie in revisal doar sporurile care nu sunt incluse in salariul de baza. Ex: invatamantul