avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda folie neomologata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda folie neomologata

am fost oprit in trafic astazi, si mi s-a cerut omologare pentru folia geamurilor de la portbagaj(e o masina model caravan), nu pentru luneta sau portiere spate. chiar trebuie si acolo? sau nenea asta militian chiar nu avea de ce sa se ia?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 09:43, 19 Decembrie 2013
Daca trebuie la geamul spate, de ce nu si la geamul portbagajului? Logic.

Nu stiu, puteti contesta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda pentru folie ContSters180923 ContSters180923 Am o intrebare : mi sa luat certificatl de imatriculare pentru folie pe geamurile de pe fata. i-am aratat politistului ca sunt omologate prin bulina de la rar ... (vezi toată discuția)
Folie auto carbut carbut Buna ziua.Asi dori daca se poate sa ma ajute cineva in rezolvarea problemei mele:am cumparat un autoturism care a fost inscris in romania acum un an de un alt ... (vezi toată discuția)
Amenda si retinere certificat la autovehicul inmatriculat in grecia, pentru folii pe geamuri laterale fata Phlom Phlom Buna seara! In urma cu putin timp am venit in vizita in Romania la neamuri, cu masina personala, inmatriculata in Grecia. Astazi am fost oprit in trafic de ... (vezi toată discuția)