Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda folie neomologata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda folie neomologata

am fost oprit in trafic astazi, si mi s-a cerut omologare pentru folia geamurilor de la portbagaj(e o masina model caravan), nu pentru luneta sau portiere spate. chiar trebuie si acolo? sau nenea asta militian chiar nu avea de ce sa se ia?
Daca trebuie la geamul spate, de ce nu si la geamul portbagajului? Logic.

Nu stiu, puteti contesta.