avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea OUG
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

OUG

conform Ordonantei de guvern, incepand cu 1 ianuarie 2014, medicii si farmacistii rezidenti cu un salariu lunar brut mai mic decat 3000 lei..... beneficiaza de o bursa de rezidentiat in cuantum lunar de 670 lei, potrivit actului normativ.

dar medici rezidenti cu un salariu brut 3001?nu este discriminare?
caz real- rezident an 4 brut 3004, nu primeste bursa.rezident an 1 brut 2770 primeste bursa si depaseste rezidentul mai mare in salariu
ce parere aveti?mentionez ca la salariul brut se adauga si vechimea, sporul sectiei pe care lucrezi, spor de urgenta.....

Alte discuții în legătură

Bursa medic rezident avasilcovici avasilcovici Buna ziua. Am intampinat o problema cu salarizarea si as dori ajutorul/sfatului cuiva capabil sa ma ajute. Sunt medic rezident si recent am ... (vezi toată discuția)
Bursa rezident brian2005 brian2005 marirea de salariu in sistemul sanitar se aplica si la medicii rezidenti?daca da, criteriile de acordare a burselor de rezidenti raman aceleasi?un medic ... (vezi toată discuția)
Bursa medici rezidenti ContSters338006 ContSters338006 Buna seara! Astazi am aflat ca bursa pentru medici rezidenti nu se mai acorda odata cu intrarea in vigoarea a Legii 153/2017 prin care se abroga OUG 103/2013 ... (vezi toată discuția)