Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

am schimbat unitatea computerului si nu stiu cum sa reintroduc datele salvate pe un usb din revisalul instalat in cealalta unitate. ma poate ajuta cineva?
Aveti un buton la "instrumente", care se numeste "restaurare baza de date".
Selectati directorul respectiv si apasati ok.
Este usor, nu va panicati.
1. Operatia se poate efectua apeland butonul "Restaurare baza de date" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Instrumente".
Aplicatia va afisa un mesaj de informare.

2. Daca se doreste suprascrierea informatiilor si restaurarea bazei de date se apsa butonul Yes, alftel se apasa butonul No.
Daca s-a ales optiunea de restaurare a bazei de date, se selecteaza locatia in care se afla baza de date salvata si se apasa butonul OK.

3. Aplicatia afiseaza mesaje informative succesive referitoare la restaurare pentru fiecare angajator existent in baza de date restaurata. Pentru fiecare dintre angajatorii inregistrati in baza de date restaurata se apasa butonul "Yes" daca se doreste restaurarea, altfel se apasa butonul "No".

4. In momentul in care operatia de restaurare s-a incheiat, aplicatia afiseaza un mesaj informativ: Baza de date restaurata cu scces

In dreapta-sus a interfetei de deschidere a programului REVISAL gasiti un semn de intrebare ? , click pe acesta si se va deschide manualul de utilizare. aici gasiti toate informatiile cu privire la ce operatiuni si cum se pot efectua acestea.