Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA crestere albine
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA crestere albine

buna ziua si la multi ani
- care este documentul contabil ptr inregistrarea in contabilitate a albinelor atat a celor ca aport cat si acelor infiintate ulterior la un pfa, ii.
multumesc
Buna seara,

Fiind activitate zootehnica, documentele sunt cele specifice zootehniei.

Respect,
Dan Preda.
Documente de inregistrare prin :
-aport / cumparare: borderou de achizitie/ factura
-productie proprie : raport de productie

Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

si aceste articole :
[ link extern ]
[ link extern ] /
mai precis va rog, nu am experienta in zootehnie
multumesc ff mult
multumesc ptr ajutor