avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Revenire din suspendare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Revenire din suspendare PFA

Buna ziua,
In cazul in care am suspendat activitatatea unui PFA intre iunie 2011 si mai.2013 si nu am revenit pentru reluarea activitatii la data stabilita sunt pasibil de vre-o amenda? Ce se poate intampla daca pana in momentul de fata nu am facut nimic in acest caz?

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Pfa suspendat si activitate nereluata dupa suspendare mprv mprv Buna ziua, Am infiintat un PFA in 2008 la dorinta angajatorului, astfel toti \"angajatii\" au devenit PFA si colaboratori ai firmei. In 2011 s-a revenit la ... (vezi toată discuția)
Personal contractual martita martita Buna seara. Sunt incadrata in administratia publica pe durata determinata,titularul postului are contractul de munca suspendat pe o perioada de doi ani adica ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitor de pensie raman fara asigurare medicala? ozana_alexandra ozana_alexandra Buna ziua, Sunt PFA, in prezent in concediu de crestere a copilului. Inainte de suspendarea activitatii obtineam venituri sub 1900 de lei/luna, ceea ce ... (vezi toată discuția)