Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Indemnizatii primar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Indemnizatii primar

s-au marit indemnizatiile primarilor? a aparut actul normativ?
s_mari, utilizator
Senatorii au adoptat, în noiembrie 2013, iniţiativa legislativă care modifică OUG nr. 84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, în sensul majorării indemnizaţiilor primarilor, viceprimarilor, preşedinţilor şi vicepreşedinţilor de consilii judeţene cu procente cuprinse între 2% şi 30% faţă de nivelul aflat în prezent în plată.

[ link extern ]
Gabriela Pintea, Consilier juridic