Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii pentru PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii pentru PFA

buna ziua.
am un pfa infiintat in 2011 pt servicii de cazare in sistem real. as dori sa stiu ce declaratii se depun la fisc pentrul anul 2014 si care sunt termenele limita. multumesc.
Pentru anul 2013 aveti D200 pana pe 25 mai.
Pentru 2014 aveti declararea venitului estimat D220 pana la 31 ianuarie. Tot pana pe 31 aveti D600 cu venitul lunar asigurat la pensie, in cazul in care nu mai detineti si un contract de munca in alta parte
Pana pe 25 februarie D392B.

Recomand Calendarul Obligatiilor Fiscale pe 2014
[ link extern ]

Respect,
Dan Preda.
ContSters307306, utilizator