avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj!!!

As avea si eu niste intrebari despre somaj. S-a modificat perioada de acordare a somajului pentru o vechime de 4 ani? S-a modificat cumva indenmizatia de somaj? Daca ramai insarcinata in perioada somajului mai beneficiezi de indemnizatie de crestere copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:38, 11 Aprilie 2009
Corect, insa trebuie mentionat si faptul ca aceste prevederi sunt aplicabile pana la data de 31 decembrie 2009 ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dupa 8 ani vechime pe cat timp se acorda somaj? marleen7019 marleen7019 Buna ziua, dupa 8 ani vechime, pe ce perioada se acorda somaj? (vezi toată discuția)
Somaj Muresan Felicia Muresan Felicia Va rog sa-mi spuneti la cate luni de somaj beneficiezi la o vechime de 30 ani si la cat se ridica indemnizatia de somaj in acest caz? (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza somajul? Ama2010 Ama2010 Cum se calculeaza indemnizatia de somaj si cate luni voi beneficia de ajutor de somaj? am mai mult de 24 luni lucrate. Va multumesc (vezi toată discuția)