Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referent de specialitate resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referent de specialitate resurse umane

Intrebarea se refera la incadrarea ca referent de specialitate studii superioare, intr-o unitate de stat, si anume: poate fi incadrat pe aceasta functie un inginer care are un curs de inspector resurse umane? Si daca da, ce cod COR corespunde acestei functii, in conditiile in care postul se refera la intocmirea statelor de plata, calcularea pontajelor, a concediilor medicale, evidenta concediilor de odihna. Va multumesc.
Este vorba despre personal contractual sau funcționar public?
Personal contractual.
Desi functia de referent de specialitate RU nu este mentionata in codul COR, aceasta persoana poate fi angajata pe functia de Inspector/referent resurse umane .
Va multumesc pentru ajutor. Puteti sa-mi sugerati un COR?
Cod COR - 333304