Forum Discuţii juridice Executare silită Incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Incuviintare executare silita

As dori sa stiu daca un titlu executoriu (contract card credit) necesita incuviintarea executarii silite?
In cazul unui tert poprit, se pot face mai multe infiintari de poprire in baza aceluiasi titlu executoriu? In aceasta situatie, care dintre adresele de infiintare a popririi este cea valabila (in fata justitiei)?
Buna ziua,

In toate situatiile este necesara incuviintarea executarii silite.

Ultima dintre adrese este cea valabila.
Daca intre data comunicarii primei infiintarii de poprire si data comunicarii celei de-a doua a trecut mai mult de 6 luni, fara ca in acest interval sa mai fi existat nici un act, este adevarat ca intervine perimarea?