avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrator si salariat pe alta functie decat cea de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrator si salariat pe alta functie decat cea de administrator

Buna ziua. Desi am citit pe forum explicatii mai vechi, tot nelamurit am ramas. Sunt asociat si administrator neremunerat al unui SRL cu doi asociati. Vreau sa ma angajez la propria firma pe o alta functie decat cea de administrator (sofer de exemplu). Este posibil?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 16:44, 29 Ianuarie 2014
Este posibil. Va trebuie avizul medicului si acte de calificare in functia respectiva.
Si cu incompatibilitatea intre sef si subordonat cum ramane? Am inteles din discutii ca tocmai aici este problema...
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles, mai am o nelamurire. Cine semneaza contractul de munca la angajator? Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate ani craibun craibun Buna ziua Nu sunt avocat, am nevoie de o parere. Caz: medic sef clinica + asociat unic la SRL + administrator la acelasi SRL = incompatibilitate conform ... (vezi toată discuția)
Administrator- angajat? nu numai cel asociat unic, si unde sunt 2 asociati, 2 administratori. enisirin enisirin Este posibil ca un administrator sa fie angajat? si nu ma refer la administrator-asociat unic, ci la situatia in care sunt 2 asociati si unul e administrator, ... (vezi toată discuția)
Asociat-administrator cu puteri depline poate fi angajat ca director comercial? anisC anisC In speta e vorba de un SRL cu 2 asociati dintre care unul este si administrator cu puteri depline. Poate administratorul sa fie angajat in societate ca ... (vezi toată discuția)