Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrator si salariat pe alta functie decat cea de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrator si salariat pe alta functie decat cea de administrator

Buna ziua. Desi am citit pe forum explicatii mai vechi, tot nelamurit am ramas. Sunt asociat si administrator neremunerat al unui SRL cu doi asociati. Vreau sa ma angajez la propria firma pe o alta functie decat cea de administrator (sofer de exemplu). Este posibil?
Este posibil. Va trebuie avizul medicului si acte de calificare in functia respectiva.
Si cu incompatibilitatea intre sef si subordonat cum ramane? Am inteles din discutii ca tocmai aici este problema...
~ Conținut șters la cerere ~
Am inteles, mai am o nelamurire. Cine semneaza contractul de munca la angajator? Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~