Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Pagina WEB ilegala
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Pagina WEB ilegala

Buna ziua!
Am facut de curand un magazin online iar domeniul .ro este cumparat pe numele meu prin plata online (proprietarul fiind necunoscator in acest domeniu) si cred ca proprietarul vinde produse contrafacute.
Intrebari:
1. Ce se poate intampla cu mine in aceasta situatie?
2. Ce se intampla daca eu voi administra magazinul in continuare (introdus reclame in pag, modificari text, logo, structura)
Cred ca aveti obligatia legala de a denunta proprietarul.
Ups :), dar nu pot face asta, este doar o banuiala si nici nu am de aface cu vanzarile lor, eu am executat pagina ca un simplu magazin online, clientul poate sa vanda orice (zic si eu :))
Mai este si credibilitatea fata de client, ce parere-si fac viitorii clienti daca eu spun totul despre ei. Confidentialitatea datelor este pe primul plan. :)
A nu denunta o infractiune poate fi la randul ei infractiune.