Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere de recalculare a pedepsei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere de recalculare a pedepsei

buna seara
stiti cumva daca un detinut a executat 2/3 din pedeapsa pt talharie,poate face cerere de recalculare a pedepsei?pt ca i s-au dat 6 luni de amanare!
multumesc frumos
Nu se poate asa ceva.
am primit 3 ani si 6 luni pt inselaciune din care am executat 1 an si 3luni ...
as dori sa stiu care e procedura dupa noul cod penal ....
ce tre sa contina cererea , unde se depune etc ?