avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 182 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA sau SRL?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA sau SRL?

PFA sau SRL? 2 persoane vrem sa deschidem un coafor si un birou de traduceri ( fiecare suntem autorizat pt domeniul respectiv ). Ar fi mai bine 2 PFA-uri separate sau un SRL? Avantaje, dezavantaje, costuri administrare etc.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Pentru vanzarii online pe site-uri, ce trebuie sa fac? nicu940503 nicu940503 Pentru vanzarii online pe site uri cum ar fi olx,okazii,publi24 pentru a fi din punct de vedere legal totul in regula ce trebuie sa fac? Sunt persoana fizica ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl codrutbuz codrutbuz Buna ziua, Doresc sa imi deschid o mica afacere si nu am un raspuns ferm la o intrebare - este necesar sa am un SRL sau este de ajuns un PFA pentru ... (vezi toată discuția)
S.r.l. , p.f.a. sa i.i. fast-food fast-food ma gandesc sa deschid o afacere : rulota fast-food, care varianta este mai acceptabila privind plata taxelor si a actelor. Rulota nu vreau sa o pun intr-un loc ... (vezi toată discuția)