avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua - noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua - noul cod penal

Am si eu o intrebare sotul meu este condamnat pt talharie in forma agravata la 4 ani si 8 luni(.Face aplicarea dispoziţiilor art.71 alin.1, 64 lit.a teza a II-a, lit.b Cod penal.În baza art. 211 al. 1, al. 2 lit. b, c, al. 21 lit. a Cod penal fiecare cu aplic. art. 75 al. 1 lit. c Cod penal cu referire la art.320 ind.1 Cod procedură penală ) ,el a executat app 2 ani...intrebarea ar fi daca ne ajuta cu ceva noul cod penal ca sa iasa mai repede?ast raspuns
Ultima modificare: Miercuri, 5 Februarie 2014
Admin, administrator

Alte discuții în legătură

Arestare sau nu? frusin frusin Va rog sa ma ajutati si pe mine ptr. a intelege daca vrunul din ei au inchisoare sau toti sant cu suspendare.Solutie: Dec.963/Admite recursul declarat de ... (vezi toată discuția)
Condamnare - minor, pedeapsa SinghPetronela SinghPetronela Buna seara, as dori sa stiu si eu in dosarul 4111/302/2010 (jud. sector 5) ...se specifica urmatoarele : Condamna pe inculpatul ...............la pedeapsa de 2 ... (vezi toată discuția)
Data cand ma reabilitez valeanu1 valeanu1 Tip solutie: Condamnare Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de inculpatul X, privind judecare cauzei după procedura prev. de disp. art.320 ind.1 c.p.p ... (vezi toată discuția)