Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua - noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua - noul cod penal

Am si eu o intrebare sotul meu este condamnat pt talharie in forma agravata la 4 ani si 8 luni(.Face aplicarea dispoziţiilor art.71 alin.1, 64 lit.a teza a II-a, lit.b Cod penal.În baza art. 211 al. 1, al. 2 lit. b, c, al. 21 lit. a Cod penal fiecare cu aplic. art. 75 al. 1 lit. c Cod penal cu referire la art.320 ind.1 Cod procedură penală ) ,el a executat app 2 ani...intrebarea ar fi daca ne ajuta cu ceva noul cod penal ca sa iasa mai repede?ast raspuns
Admin, administrator