Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... buna ziua
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

buna ziua

Ce fapte beneficiaza de arest la domiciliu?,,,,,,... beneficieaza si recidivisti?
arestul la domiciliu nu este o pedeapsa.este o masura preventiva nou introdusa care se poate lua pe parcursul procesului penal.nu se poate pune problema de "a beneficia" de aceasta masura:) ea se poate dispune daca sunt indeplinite conditiile de la art.223 cod procedura penala