Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conflict de interese in societate cu capital majoritar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conflict de interese in societate cu capital majoritar de stat?

Poate exista un soi de "conflict de interese" sa lucreze frate cu sora in societate cu capital majoritar de stat/
Ar putea exista dar numai in anumite situatii.
Ce functii detin cei doi in acea societate?
consilieri juridici amandoi, in cadrul aceluiasi compartiment, daca imi puteti da un articol de lege.
In acest caz, nu poate exista conflict de interese.