Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal pentru alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal pentru alcool la volan

Buna ziua.pe 24 voi afla la tribunal cat timp voi mai sta pe dreapta..in sept am fost prins cu 2 la mie, respectiv 1,80...cat credeti ca voi primi..nu am antecedente, sunt profesionist, am fost cooperant..multumesc:(
multumesc..ce credeti ca voi primi pt 2 la mie?fara accidente, cooperant, sofer pe tir..ms
Sofer pe TIR, 2 la mie, va dati seama ce daune poate produce un TIR scapat de sub control in apropierea unei scoli rurale atunci cand ies copiii de la cursuri?
Numai judecatorul va poate spune cat veti primi dar cel mai probabil o pedeapsa cu suspendare.
Veti fi condamnat, ati avut alcoolemie foarte mare.
multumesc..asta credeam si eu...