Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... N.U.P. În cat timp primesc instiintarea pentru a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

N.U.P. În cat timp primesc instiintarea pentru a merge dupa permis?

va rog sa ma lamuriti cu o chestie sunt disperat...am fost implicat intr-un accident de circiulatie anul trecut in aprilie
am fost testetat cu aparatul etilotest..mi-a isit o alcoolemie de 0.30 in aer...am fost dus la sange unde mi-a iesit o alcolemie de0.60 la prima0.50 la a doua..procurorul a cerut recalcularea la care mi-a venit 0.20.rspesctiv 0.30..totul sa miscat foarte greu...acum trei saptamani a fost trimis dosarul la parchet cu N.U.P..in cat timp primesc instiinatarea pentru a merge dupa permis..sau ce ar trebui sa fac...sunt terminat de 10 luni va rog sa ma ajutati...multa sanatate va doresc
Mergeti cu rezolutia de neincepere a urmaririi penale la politie pentru a va ridica permisul.
pai si de unde sa o iau ?#-o
De la Parchet. E dreptul dumneavoastra.
Sebastian Simon, Avocat
O sa o primiti acasa comunicarea solutiei de la Parchet.
pe mine asta ma intereseaza..in cat timp..astept de 3 saptamani..multumesc