Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decontare bonuri combustibil
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decontare bonuri combustibil

Buna ziua,
Va rog un ajutor in urmatoarea problema
Un PFA activitate medicala neinregistrat in scopuri de TVA poate sa-si deconteze pe cabinet bonurile de combustibil care nu au inscris cu ajutorul caselor de marcat CUI-ul ?Trebuie sa intocmeasca decont de cheltuieli sau nu?
Mentionez ca masina este inchiriata cu contract de comodat si deduce cheltuiala 50%
Va multumesc,
Codul fiscal pe bon este pt deducerea tva ului
Daca vreti sa deduceti cheltuiala este suficient un decont.
Atentia la proportie (50-100 %)..