Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sarbatori pascale fericite!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sarbatori pascale fericite!

Fie ca lumina acestei Sfinte Invieri sa va umple sufletele si viata de lumina, pace, bucurie si binecuvantari!
Paste Fericit tuturor!

Prin pomi e ciripit si cant,
Vazduhu-i plin de-un rosu soare
Si salciile-n alba floare-
E pace-n cer si pe pamant.
Rasuflul cald al primaverii
Adus-a zilele-nvierii.

Si cat e de frumos in sat!
Crestinii vin tacuti in vale
Si doi de se-ntalnesc in cale
Isi zic:Hristos a inviat!
Si rade-atata sarbatoare
Din chipul lor cel ars de soare.

Pe deal se suie-ncetisor
Nevaste tinere si fete,
Batrani cu iarna vietii-n plete;
Si-ncet, in urma tuturor,
Vezi sovaind cate-o batrana
Cu micul ei nepot de mana.
(La Pasti - George Cosbuc)

Sa aveti un Paste in inimi la fel de plin de pace si bucurie ca in versurile de mai sus!
Hristos a inviat!
Un Paste frumos sa aveti ! Va multumesc ca existati! Ne sunteti de un real folos noua tuturor!
Hristos a Inviat!

Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!
Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia! Va urez un PASTE FERICIT!
Ioana Constantin
Adevarat a Inviat !
Paste FERICIT!

Adevarat a inviat
Un paste fericit la toti utilizatorii. Si un an mai bun .