Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul pensie cu salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul pensie cu salariu

Buna ziua,
Pot incheia un cim cu timp partial unei persoane care a iesit la pensie?
Multumesc anticipat
Despre ce sector este vorba, privat sau bugetar?
Un pensionar poate cumula pensia cu salariul.
Nu toti pensionarii pot cumula pensia cu salariul.
-Pensia sa fie de limita de varsta
-Daca se angajeaza in sitemul bugetar,pensia neta nu trebuie sa depaseasca 2298 de lei.
este vorba despre o persoana care se angajeaza in sectorul privat