Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gratar in curtea proprie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gratar in curtea proprie

Buna ziua, Am o problema legata de gratarul duminical pe care orice om care are o curte in proprietate il face in aceasta zi. Din nefericire un vecin din lateral) mi-a chemat politia si am fost obligat de oamenii legii sa inchei actiunea culinara fiind avertizat ca la urmatoarea intamplare voi fi amendat. Exista o lege care stipuleaza in mod expres o astfel interdictie? Si ce Dumnezeu nu mai avem voie sa facem pe o proprietate privata? Va multumesc si sper sa primesc un raspuns de la dumneavoastra din care sa stiu ce pasi am de urmat pt solutionarea problemei ori pt evitarea ei pe viitor.

Evitati pe viitor ca fumul de pe proprietatea dv. sa intre pe proprietatea lui.

Este tot o chestiune de proprietate, ce avem dreptul sa facem sau....ce avem dreptul sa nu permitem pe proprietatea privata.
Este o lege clara ca nu este voie sa fac gratar la mine in curte? Ma intereseaza ca am un vecin, chirias al primariei, care face gratare mereu. Eu trebuie sa stau cu geamurile inchise, sa imi strang rufele de pe sarma, sa plec din curte din cauza fumului.
Ce cale legala am impotriva lui?
Multumesc.
Pe cei de la politie nu i-ati intrebat?
Ce v-au spus?