avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 876 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie 200
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie 200

Buna ziua,

Am o intreprindere individuala si anul trecut n-am avut nicio activitate pe ea deoarece am fost plecat din tara. Pot trece pe declaratia 200 la venituri realizate 0(zero)?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala gheorghes gheorghes Am o firma infiintata in anul 2013,din anul 2014 nu am mai desfasurat nici un fel de activitate dar am si omis sa depun pana in prezent declaratia 200.Anul ... (vezi toată discuția)
Obligatii ce revin unui pfa fara activitate flory_a42 flory_a42 Buna ziua! Pentru un PFA care in anul 2015 nu a avut activitate (nu a avut venit) ce trebuie facut astfel incat sa nu apara datorii la impozit si la ... (vezi toată discuția)
Declaratia 200 pauldrg pauldrg Buna ziua, Eu sunt salariat cu norma intreaga si pentru completarea veniturilor am infiintat in 2011 o intreprindere individuala de prestari ... (vezi toată discuția)