Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Creditare ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Creditare ONG

Cum se face creditarea la un ONG (creditarea casei) de persoane juridice, mai precis de societatile afiliate? De exemplu, la infiintare exista trei facturi pe numele celor trei societati asociate. Am inregistrat 201 = 404, 404 = 5311 si 5311 = 462. Se poate face dispozitie de incasare de la aceste societati? Am facut analitice pe cele 3 societati. Apoi mai urmeaza cheltuieli pe casa si trebuie sa creditez casa.
Multumesc!
george-neagu, moderator