Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar penal inselaciune
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar penal inselaciune

Buna seara,
Revin cu rugamintea de lamaurire in dosarul de inselaciune,n-am fost citata la termenul de judecata,in schimb am citit pe sitelul portaljust ca s-a trimis cauza judecataorului de camera pleriminara ,va rog sa-mi spuneti ce inseamna asta Mentionez ca fapta a fost in anul 2008.

Multumesc
Inseamna ca trebuie sa dati curs citatiei daca nu vreti sa ajungeti dupa gratii.Fara avocat angajat si daca nu va prezentati la proces foarte probabil veti ajunge la inchisoare.
Multumesc pentru raspuns,
Precizez insa ca nu am fost citata,n-am fost informata oficial despre nimic,am aflat doar cand am citit pe siteul portaljust ,si nu stiu cum ar trebui sa procedez acum .
Locuiti la adresa indicata cand ati fost audiata sau locuiti in alta parte?
locuiesc in alt judet
Vi s-a adus la cunostinta in calitatea de invinuit/inculpat obligaţia să anunţati în scris, în termen de 3 zile, orice schimbare a locuinţei pe parcursul procesului penal.