Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

in urma acestei ordonante a guvernului cu privire la recuperarea taxei auto ptr poluare achitata in anii precedenti , sa inteleg ca de acum in colo nu se va mai achita pentru masinile seconde hand cumparate?? adica daca eu imi cumpar una luna asta nu mai platesc aceasta taxa?? sau o platesc si ma judec in instanta si mi-o recuperez in urmatorii 5 ani?? multumesc !
Taxa se plateste in continuare, sub noua denumire de timbru de mediu .
Ordonanta se refera la restituirile de taxe (de poluare si pentru emisiile poluante ) stabilite prin sentinte judecatoresti .