Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL

Ma intereseaza sa stiu daca pot sa imi infiintez firma pentru prestare servicii de contabilitate (cod CAEN 6920) avand in vedere ca am doar diploma de economist si nu sunt expert contabil?
Nu, nu.
Dar servicii de contabilitate la asociatia de proprietari pot sa realizez, in situatia in care aleg alt cod de clasificare a activitatilor (de exeplu 7022 Activitate de consultanta in afaceri)?
Nu prea puteti pe firma (nu sunteti autorizata sa taiati facturi), dar puteti sa o faceti cu contract de munca la asociatia de proprietari (nici cu conventie civila nu puteti, dupa cum stiti). Va angajati cu cim cu 1 ora /luna (la cati angajatori vreti, etc) .. dar problema este cum incasati banii ??