Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recuperare cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

recuperare cheltuieli de judecata

mai pot cere recuperarea cheltuielilor de judecata rezultate in urma angajarii unui avocat pentru fond daca procesul este in faza procesuala de apel? avocatul nu a invocat recuperarea cheltuielilor de judecata in faza procesuala de fond. am cerut amanarea apelului pentru angajarea unui avocat si ma intereseaza cand si cum trebuie sa cer aceste cheltuieli, asta in cazul in care mai am dreptul la ele. va multumesc
nu este specificat nimic in hotararea instantei de fond, cu referire la cheltuielile de judecata. va multumesc pentru raspunsuri.