Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbrul de mediu

Am cumparat o masina din Germania si cum pot sa scap de timbrul de mediu?
Masina e din 2007 si am anteles ca taxa ar fi de 700 de euro
Puteti sa dati in judecata statul pentru restituirea timbrului (daca platiti) sau pentru inmatricularea masinii respective fara timbrul respectiv (daca nu doriti sa platiti!). Ca si Legea nr. 9/2012, si OUG nr. 9/2013 este o reglementare care nu este scutita de litigii in instanta, multe dintre ele castigate, pe diferite motive!
Eu sant din Timis.Ma puteti ajuta?
V-am raspuns prin e-mail!