Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii publice

Intrucat prin OUG nr. 34/2009, art. 24 alin. 1 se interzice cumpararea de aparate de copiat si multiplicat, as dori sa stiu daca achizitionarea unei imprimante multifunctionale se inscrie in aceasta categorie. Mentionez ca ambele categorii se inscriu pe coduri specifice CPV diferite.
Este diferit codul CPV al imprimantei dar tot nu o puteti cumpara pentru ca in HG 2139 la grupa .3 ,subgrupa 3.2 există si 3.2.4 care face trimitere la alte categorii de aparatură de birotică neregăsite in cadrul subgrupei 3.2.