avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transmitere drepturi uzufructuar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transmitere drepturi uzufructuar

Poate fi transmis numai uzufructul părţilor sociale fără a înregistra contractul la Registrul Comerţului ?Este opozabil terţilor dacă contractul nu este înregistrat nicăieri ?Ce poate transmite prin uzufruct în afara de dividende ?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

Alte discuții în legătură

Contract de intretinere cu uzufruct viager vio50 vio50 Am postat de doua ori acesata intrebare, dar nu am primit niciun raspuns. Mai incerc o data: [Ce se intampla daca in cazul unui contract de intretinere cu ... (vezi toată discuția)
Hotarare pana in 1 martie andrreyutz andrreyutz daca am hotararea irevocabilă pana in 1 martie pot sa iau toti bani sau in rate ? atasez Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative ... (vezi toată discuția)
Cum pot descoperi un certificat de deces? cosarpavel cosarpavel Instanta solicita prezentarea certificatului de deces al unui cetatean despre care eu stiu doar ca si-a inregistrat propritatea(care ma intereseaza, un loc ... (vezi toată discuția)