avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere cu uzufruct viager
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere cu uzufruct viager

Am postat de doua ori acesata intrebare, dar nu am primit niciun raspuns. Mai incerc o data:
[Ce se intampla daca in cazul unui contract de intretinere cu uzufruct viager, intretinatorul (casatorit, cu copii) decedeaza inaintea intretinutului?
Va multumesc anticipat![


Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook
E contract de intretinere sau contract de vanzare cu uzufruct viager ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transmitere drepturi uzufructuar cioarec carmen cioarec carmen Poate fi transmis numai uzufructul părţilor sociale fără a înregistra contractul la Registrul Comerţului ?Este opozabil terţilor dacă contractul nu ... (vezi toată discuția)
Hotarare pana in 1 martie andrreyutz andrreyutz daca am hotararea irevocabilă pana in 1 martie pot sa iau toti bani sau in rate ? atasez Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative ... (vezi toată discuția)
Firme inactive fifi58 fifi58 care este deosebirea intre firme inactivi , si firme cu activitate este suspendata In oct.2013 am suspendat activitatea si totusi in lista cu firme inactivi ... (vezi toată discuția)