avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,va rog sa-mi raspundeti si mie,daca am primit la serviciu executarea silita,adica propirea pe salariu,deci executarea mea silita a inceput,mai pot face contestatie si in cat timp?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 19:13, 24 Martie 2014
De regula puteti face contestatie in 15 zile de la data luarii la cunostinta a actului de executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand suntem indreptatiti sa contestam un act? Doru Piroi Doru Piroi Domnilor, am fost intrebat de multe persoane, cind se poate face o contestatie la un act oarecare? Din cate stiu si cunosc, in functie de ce se spune in lege ... (vezi toată discuția)
Executare silita - contestatie frumuselul20009 frumuselul20009 Buna ziua,As vrea sa-mi raspundeti si mie va rog,daca se poate.Pe data de 25 martie anul acesta am fost executat silit la serviciu cu proprire pe salariu,se ... (vezi toată discuția)
Legea prescriptiei Mihai0809 Mihai0809 Buna ziua!in anul 2008 am achizitionat un credit de la Pirreaus Bank iar incepand cu anul 2010 nu am mai reusit sa mai platesc,in 2012 mama mea a facut o ... (vezi toată discuția)