Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Rectificare impozit forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Rectificare impozit forfetar

Am incercat sa "lipesc " de un topic deja existent , dar in final am ales sa deschid topic nou :
In MOF 254/16.04.2009 gasesc :

RECTIFICARE din 16 aprilie 2009 în Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 249 din 14 aprilie 2009
În Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 249 din 14 aprilie 2009, se face următoarea rectificare (care nu aparţine Redacţiei "Monitorul Oficial, Partea I"):
- la art. 40, în loc de:
"- Art. 40
Prevederile art. 32 pct. 12 şi art. 33 intră în vigoare în termen de 10 zile de la data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe de urgenţă."
se va citi:
"- Art. 40
Prevederile art. 32-34 intră în vigoare la data de 1 mai 2009."
:training:

Proiectul de aprobare a Ordonanţei de Urgenţă 34/2009 privind rectificarea bugetară a fost adoptat, marţi, de Camerele reunite ale Parlamentului, cu 181 voturi favorabile, 88 "împotrivă" şi nicio abţinere, toate amendamentele susţinute în plen de liberali fiind respinse.

sursa : realitatea.net

:foottap: