Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Motivare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Motivare

Care este termenul de acum sau cel putin in cat timp se redacteaza o hotarare judecatoreasca Au trecut 4 luni si n-am primit minic.
Termenul de 4 luni nu este unul exagerat de mare, mai ales daca vorbim de instantele mai aglomerate. Durata redactarii e si in functie de complexitatea dosarului.

Faceti o cerere de urgentarea redactarii, dar nu e neaparat necesar sa rezolvati.