Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Calcul pedeapsa trafic droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Calcul pedeapsa trafic droguri

Persoana este fara antecedente penale, are un loc de munca stabil. Este trimisa in judecata pentru:
-art.367, alin.1 din CP
-art.2 alin.1 din legea 143/2000 cu aplic.art.35 alin.1 CP
-art.48 CP rap.la art.3 alin.1 din Legea 143/2000
-art.4 alin.1 din Legea 143/2000
-art.16 alin.1 din Legea 194/2011 cu aplic.art.35 alin.1 CP
-fiecare cu aplic. art.5 CP, fapta fiind din sept 2013-ian 2014
Persoana a recunoscut faptele.
Puteti aprecia o pedeapsa minima?

Greu de apreciat pe noua lege.
Undeva pe la 2-3 ani se poate invarti cu aproximatie pedeapsa dar pedeapsa depinde si de modul in care este aparat in concret de avocat putand fi si o pedeapsa mai mare sau mai mica.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat