Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... "Suspectat de trafic cu droguri" ? (va rog ajutor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

"Suspectat de trafic cu droguri" ? (va rog ajutor urgent)

Post sters.
Towelie, utilizator
daca a fost prins cu mai putin de 2 grame intra la consum
Pietenul dvs. ar trebui sa se prezinte cand este chemat , sa fie cooperant si daca este posibil, sa dezminta acuzatia carte i se aduce. In legislatia noastra ,ca si peste tot in lume, atat traficul ilicit de droguri, cat si consumul, sunt pedepsite , deoarece reprezinta fapte cu un grad ridicat de pericol social.
Post sters. Va multumesc frumos pentru raspunsuri
Towelie, utilizator
Towelie a scris:

Buna ziua,

Am un prieten care recent a primit un telefon de la sectia de politie de cartier, iar la telefon i s-a spus ca este cineva de la BCCO, si ca este invitat la sectia de cartier, biroul BCCO la o anumita ora, ca este suspectat de trafic de droguri.
Este o farsa sau este posibil?
Daca da, ce ar trebui sa faca avand in vedere ca acel prieten nu a comercializat/oferit niciodata droguri (marijuana) cuiva.

Astept raspunsul dvs cu interes.

Va multumesc frumos

In astfel de cazuri vin ei la tine nu te cheama.In general, vin cu mascatii.Motivul este ca in general se fuge...
Cred ca ar fi bine sa aiba in vedere un avocat pt orice eventualitate.Nimic nu il impiedica sa mearga la parchet cu avocat.
Poate sa astepte sa fie citat daca ar fi sa o luam altfel.

avocat Claudiu Lascoschi
Post sters.
Towelie, utilizator