avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... "Suspectat de trafic cu droguri" ? (va rog ajutor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

"Suspectat de trafic cu droguri" ? (va rog ajutor urgent)

Post sters.
Ultima modificare: Joi, 30 Aprilie 2009
Towelie, utilizator
Cel mai recent răspuns: Towelie , utilizator 08:47, 30 Aprilie 2009
daca a fost prins cu mai putin de 2 grame intra la consum
Pietenul dvs. ar trebui sa se prezinte cand este chemat , sa fie cooperant si daca este posibil, sa dezminta acuzatia carte i se aduce. In legislatia noastra ,ca si peste tot in lume, atat traficul ilicit de droguri, cat si consumul, sunt pedepsite , deoarece reprezinta fapte cu un grad ridicat de pericol social.
Post sters. Va multumesc frumos pentru raspunsuri
Ultima modificare: Joi, 30 Aprilie 2009
Towelie, utilizator
Towelie a scris:

Buna ziua,

Am un prieten care recent a primit un telefon de la sectia de politie de cartier, iar la telefon i s-a spus ca este cineva de la BCCO, si ca este invitat la sectia de cartier, biroul BCCO la o anumita ora, ca este suspectat de trafic de droguri.
Este o farsa sau este posibil?
Daca da, ce ar trebui sa faca avand in vedere ca acel prieten nu a comercializat/oferit niciodata droguri (marijuana) cuiva.

Astept raspunsul dvs cu interes.

Va multumesc frumos


In astfel de cazuri vin ei la tine nu te cheama.In general, vin cu mascatii.Motivul este ca in general se fuge...
Cred ca ar fi bine sa aiba in vedere un avocat pt orice eventualitate.Nimic nu il impiedica sa mearga la parchet cu avocat.
Poate sa astepte sa fie citat daca ar fi sa o luam altfel.

avocat Claudiu Lascoschi
Post sters.
Ultima modificare: Joi, 30 Aprilie 2009
Towelie, utilizator

Alte discuții în legătură

Citatie ca martor privind trafic de droguri alexszikili alexszikili Buna ziua.am primit azi o citatie in care sunt chemat la B.C.C.O,in calitate de MARTOR in cauza privind trafic de droguri si efectuare de operatiuni cu produse ... (vezi toată discuția)
Trafic ilegal droguri Anonim12345 Anonim12345 Buna ziua, Astazi am aflat de la un prieten care are cunostinte in politie ca ma aflu sub urmarire penala pentru trafic ilegal de droguri. Nu am fost ... (vezi toată discuția)
Chemat la politie ROBERT VARGA ROBERT VARGA Astazi am fost sunat de un anume inspector de.la politie pentru a da o declaratie pe baza traficului de droguri, la ce anume poate degenera aceasta declaratie ... (vezi toată discuția)