Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Cedare spre folosinta limitata a imaginilor cu produse
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Cedare spre folosinta limitata a imaginilor cu produse

Buna ziua.

Doresc sa dau spre folosinta unei societati cu care colaboreaza societatea la care sunt angajat a unor imagini cu produse comercializate de noi.

Dorim ca firma cu care colaboram sa le poata folosi doar in scopul de prezentare, promovare si vindere a produselor noastre doar daca sunt achizitionate de la noi.

In acest caz ce fel de act trebuie intocmit? Un contract de cesiune, un acord, ce anume si cum ar trebui formulat?

Multumesc
un contract de folosinta. Pentru redactarea draftului ar trebui sa apelati la serviciile unui avocat.
pe forum nu se pot da modele de contract deoarece pe de o parte prevederile contractuale depind de situatia concreta de fapt, iar pe de alta parte, aceste servicii trebuie sa fie furnizate de specialisti