Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare titlu de proprietate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare titlu de proprietate

Buna seara,

Am un titlu de proprietate in care sa trecut gresit numarul tarlalei si parcelei. AM fost la primarie si mi-au spus ca trebuie sa solicit modificarea titlului. CUi sa o solicit?
Modificarea Titlului de proprietate se poate solicita, in temeiul art.59 indice 1 din Legea nr.18/1991, Comisiei Judetene de aplicare a Legii nr.18/1991. In ipoteza in care Comisia este de acord cu modificarea emite o hotarare de indreptare, modificare a Titlului. CU hotararea mergeti la Oficiul de cadastru si publicitate IMobiliara si ar trebuie sa fie operata aceasta modificare de titlu.
Precizez ca este vorba de situatia unei erori in privinta mentiunilor din titlu astfel cum rezulta din mesajul dvs.