Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere provizorii. Clasare cauza. Ridicare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere provizorii. Clasare cauza. Ridicare permis

Am fost oprit in trafic,mi s-a facut dosar,mi s-a luat permisul,etc. Azi dupa cca 4-5luni, mi-a venit de la parchet "Ordonanta prin care procurorul dispune clasarea cauzei pentru inf.prev.art.334 al.1 din N.cp.". Intrebarea mea este: acum ma pot duce sa-mi ridic permisul ? Multumesc frumos.
Art. 334 Punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat
(1) Punerea în circulaţie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau a unui tramvai neînmatriculat sau neînregistrat, potrivit legii, se pedepseşte cu închisoare de la unu la 3 ani sau cu amendă.

Da, va puteti duce sa solicitati restituirea permisului.
Multumesc frumos. O veste buna mi-ati adus :) Paste fericit