Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia de venit 2014
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia de venit 2014

buna ziua,
va rog sa imi spuneti daca am obligatia de a depune declaratia de venit,in conditiile in care venitul din salariu este
impozitat la sursa cu 16%,si mai am venituri din drepturi de proprietate intelectuala dar si acestea impozitate la sursa cu 16%?
va multumesc anticipat.
Da, impreuna cu o copie dupa o adeverinta primita de la firma care cu care ati colaborat in care sa apara venitul brut si cvaloarea impozitelor retinute si platite pentru a nu mai impozita cei de la finante de doua ori.
Prin D200 astfel depusa puteti sa optati sa directionati 2% care un ong.
Cititi si instructiunile de completare ale D200 la adresa [ link extern ]
multumesc pentru raspuns.