Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN productie concerte si vanzare alcool
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN productie concerte si vanzare alcool

Buna ziua,

Intentionez sa organizez concerte pe o plaja subinchiriata.

Vom avea bilete la intrare, vom vinde alcool si sandwich-uri.

Care sunt codurile CAEN de care am avea nevoie pt. a ne desfasura activitatea in deplina legalitate?

Va multumesc,
Alex C.
5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă .
Această clasă include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă)
-berării
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a băuturilor
Această clasă exclude:
-comerţul băuturilor ambalate/preparate, vezi 47
-comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor, vezi 4799
-activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi, vezi 9329

9329 Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Această clasă include activităţi recreative şi distractive (cu excepţia bâlciurilor şi a parcurilor de distracţii)
neclasificate în altă parte:
-activităţi ale parcurilor recreative (fără cazare)
-exploatarea facilităţilor de transport recreativ, de exemplu porturi turistice
-exploatarea pârtiilor de schi
-închirierea echipamentului de agrement , ca parte integrantă a facilităţilor recreative
-târguri şi expoziţii de natură recreativă
-activităţi ale plajelor, inclusiv închirierea de cabine de baie, vestiare, scaune etc.
-funcţionarea ringurilor de dans
Această clasă include de asemenea activităţile producătorilor sau organizatorilor de evenimente recreative sau distractive în direct, altele decât cele artistice sau sportive, cu sau fără facilităţi.