Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... bani imprumutati
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

bani imprumutati

buna ziua.este valabil un act facut de mana pt un imrumut de bani?aste specificata suma si perioada imprumutului.este semnat de mine,pers respectiva si sotia acestuia.ast raspuns.va multumesc
Da, este valabil ca inscris sub semnatura privata.
va multumesc
Buna ziua.Cele spuse de colegul meu sunt foarte corecte dar am o singura nelamurire puteti preciza cine a scris actul, imprumutatul sau imprumutatortul?
buna ziua.cel caruia i_am dat banii,imprumutatul.de ce?
are vreo importanta cine a scris actul?