Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Panouri fotovoltaice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Panouri fotovoltaice

As dori sa stiu daca parcul cu panouri fotovoltaice afecteaza in vreun fel sanatatea locuitorilor din vecinatatea lui.

Va multumesc!
Parerile sunt impartite
Studiile de specialitate concluzioneaza ca populatia din vecinatatea parcurilor voltaice denunta sensibilizarea organismului,slabirea factorilor organici de protectie,afectiuni care anterior existentei parcurilor nu existau
Multe informatii interesante gasiti aici: [ link extern ]
La pag.89-90 gasiti referiri la influenta asupra starii de sanatate a locuitorilor.
Date certe nu sunt publicate oficial, neefectuandu-se pana in prezent studii asupra starii de sanatate a locuitorilor dintr-o anumita zona cu amplasamente de panouri fotovoltaice.