Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale scrisoare de recomandare client
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

scrisoare de recomandare client

va rog mult daca aveti un model de SCRISOARE DE RECOMANDARE CLIENT ... am nevoie urgent ... multumesc

SCRISOARE DE RECOMANDARE

S.C. ...........S.A., cu sediul `n [......................... av^nd cod fiscal .............., inregistrata la ORC Iasi sub nr.J ........... reprezentata prin ec.............. in calitate de Director General, `n calitate de client, [i totodat de furnizor, al S.C. ................ S.R.L. Ia[i, reprezentat prin ________________________, `n calitate de administrator, recomandm S.C. .............S.R.L. Ia[i ca fiind un partener serios, prompt, care-[i `ndepline[te obliga]iile contractuale la timp, oferind produse de calitate la pre]uri competitive.
Aceste concluzii au fost trase `n urma derulrii unei serii de contracte `ntre societ]ile noastre, contracte care au fost `ndeplinite la termen, fr neclarit]i sau neconcordan]e, motiv pentru care apari]ia unor litigii nu a fost [i nici nu este posibil.
Buna calitate a produselor , modul operativ [i prompt de onorare a comenzilor ne-a determinat s alegem S.C. .....................S.R.L. Ia[i ca partener `n favoarea altor societ]i mai apropiate ca distan], dar cu servicii mai pu]in profitabile.
De asemenea, modul de colaborare `ntre societ]i `n acest sens este plcut, fiind clar conturate [i `ndeplinite drepturile [i obliga]iile de ambele pr]i.

Cu stim [i considera]ie,

SC ..............SA
Director General,